Jak rychle získám peníze z půjčky? Můžu spoléhat na okamžitý převod?

Rychlost je u úvěrů mnohdy klíčová. Ne u všech společností je však optimální. Mnohdy vyřízení trvá poměrně dost dlouho a dokáže se ještě i protáhnout. Většina poskytovatelů se dnes však snaží lidem co nejvíce vyhovět a proces vyřízení proto velmi zjednodušili. Řeč je o nebankovních společnostech.

Vyřízení u bank a nebankovních společností

Všichni asi víme, jak probíhá vyřízení půjčky u bank. Je to zdlouhavý proces, který zabere klidně několik týdnů, a do poslední chvíle si nejste jisti, zda vám úvěr poskytnou. Naproti tomu u nebankovních společností vyřízení trvá pouze několik málo minut a schválení pár hodin. Peníze tak můžete obdržet na svůj účet ještě v ten samý den.

Proč je to tak rychlé?

Rychlost vyřízení a schválení úvěrů u nebankovních poskytovatelů je daná tím, že nepůjčují tak vysoké částky jako banky. Nemusí tedy až tak do hloubky kontrolovat, zda si jednotliví klienti mohou takovou půjčku dovolit. Statisticky je jasné, že na úvěr, kde se jedná o méně peněz, dosáhne mnohem více lidí než na úvěry v hodnotách statisíců nebo milionů korun.

Bankám ale nesmíme mít za zlé, že jsou velmi opatrné, komu úvěr poskytnou a komu ne. Protože v případě částek, se kterými pracují, je jasné, že musí mít jistotu o klientově schopnosti splácet. Jinak by klient byl v ohrožení, mohl by se dostat do exekuce a banka by o značnou část svých peněz přišla.

Kontrola bonity

To, co jsme již trochu nakousli, je kontrola bonity klienta.

Bonita neboli úvěruschopnost vyjadřuje důvěryhodnost klienta vůči dané bance nebo jiné společnosti. Jedná se o souhrn informací, které si o vás při žádosti o úvěr bude každý věřitel zjišťovat. A právě na tento údaj banky velice dbají. Nebankovní společnosti bývají lehce benevolentnější, tedy je u nich větší šance, že vám úvěr poskytnou, i když máte nějaký vroubek.

Kdy dostanu peníze

Jak již sami vidíte, získat nebankovní úvěr je snazší i rychlejší. Proto se nebankovní instituce zaměřují na lidi, co peníze potřebují rychle a nutně. Nezáleží ale na tom, na co je potřebují. Záleží jen na tom, že to musí být rychle.

Jedním z nejlepších úvěrů v tomto ohledu je půjčka online, kterou vyřídíte za pár minut přes internet a okamžitým převodem dostanete požadované peníze na účet obvykle ještě v ten samý den. Tedy za předpokladu, že žádáte ve všední den a v hodině, kdy vaši žádost může ještě někdo zpracovat a dotáhnout do konce. Pokud tak učiníte, můžete své peníze opravdu očekávat do několika minut nebo hodin. Banky totiž v dnešní době převádí peníze opravdu rychle.

Vyberte správného poskytovatele

Pokud budete uvažovat o nebankovním úvěru, dejte si pozor při vybírání správného poskytovatele. Těch je na internetu veliké množství a je velmi jednoduché někomu naletět. Proto nejprve zkontrolujte, zda má daný poskytovatel licenci od ČNB.

Předchozí článekDo Litoměřic na rodinnou dovolenou či na výlet
Další článek4 věci, na které byste si měli dát pozor před podpisem smlouvy o půjčce

Get in Touch

Další články autora

Víte, jak otevřít zabouchnuté dveře?

Zabouchly se vašemu sousedovi dveře, a ten teď na vás nešťastně zvoní, abyste mu půjčili něco, čím je otevře? Není důvod k vtípkům a smíchu,...

Prodej firmy: Vyhněte se starostem s formalitami a nástrahami prodeje

Prodat zavedenou firmu není jen tak. Mnohdy jde však o jediné řešení. Pokud vás čeká prodej, neváhejte se obrátit na profesionály. Ti vás totiž...

4 věci, na které byste si měli dát pozor před podpisem smlouvy o půjčce

Půjčení si peněz není v dnešní době vůbec nic těžkého. Základem každé půjčky je ale smlouva, kterou vy jako dlužník podepíšete se svým věřitelem. Existuje...

Reklama

Nejnovější články