Japonská burza posílila o více než 1,8%

Japonské akcie se na konci týdne výrazně posílily. Následovaly pozitivní vývoj na Wall Street. Dalším pozitivním faktorem bylo i oslabení jenu, které podpořilo exportní tituly. Investoři se nyní více soustředí na výsledky firem nadcházející volby v Japonsku.

Klíčový tokijský index Nikkei 225 si v pátek připsal 1,81% a uzavřel na 29.068,63 bodu. Za celý týden si polepšil o 3,6%. Širší index Topix v pátek stoupl o 1,86% na 2023,93 bodu a za celý týden se zvýšil o 3,2%.

„Posílení akcí v USA je jedním z faktorů za dnešním nárůstem,“ uvedl hlavní analytik Daiwa Securities Eiji Kinouchi. „Rovněž slabý jen podpořil vývozce,“ dodal.

Ve čtvrtek (14. 10.) si polepšily všechny hlavní americké akciové indexy. Podpořila jejich nečekaně pozitivní zpráva z trhu práce. Počet nových žádostí o podporu v USA v minulém týdnu poprvé od začátku pandemie klesl pod hranici 300.000.

Klíčový americký index Dow Jones Industrial Average se ve čtvrtek posílil o 1,56% a uzavřel na 34.912,56 bodu. Širší index S & P 500 vzrostl o 1,71% na 4438,26 bodu a technologický index Nasdaq Composite o 1,73% na 14.823.43 bodu.

Get in Touch

Další články autora

4 věci, na které byste si měli dát pozor před podpisem smlouvy o půjčce

Půjčení si peněz není v dnešní době vůbec nic těžkého. Základem každé půjčky je ale smlouva, kterou vy jako dlužník podepíšete se svým věřitelem. Existuje...

Jak rychle získám peníze z půjčky? Můžu spoléhat na okamžitý převod?

Rychlost je u úvěrů mnohdy klíčová. Ne u všech společností je však optimální. Mnohdy vyřízení trvá poměrně dost dlouho a dokáže se ještě i...

Do Litoměřic na rodinnou dovolenou či na výlet

Litoměřice jsou město ležící na březích Labe. Těšit se můžete na spoustu zalesněných svahů Českého středohoří, tajuplnou přírodu, ale i přírodní zajímavosti. Dovolenou si...

Reklama

Nejnovější články