Japonská burza posílila o více než 1,8%

Japonské akcie se na konci týdne výrazně posílily. Následovaly pozitivní vývoj na Wall Street. Dalším pozitivním faktorem bylo i oslabení jenu, které podpořilo exportní tituly. Investoři se nyní více soustředí na výsledky firem nadcházející volby v Japonsku.

Klíčový tokijský index Nikkei 225 si v pátek připsal 1,81% a uzavřel na 29.068,63 bodu. Za celý týden si polepšil o 3,6%. Širší index Topix v pátek stoupl o 1,86% na 2023,93 bodu a za celý týden se zvýšil o 3,2%.

„Posílení akcí v USA je jedním z faktorů za dnešním nárůstem,“ uvedl hlavní analytik Daiwa Securities Eiji Kinouchi. „Rovněž slabý jen podpořil vývozce,“ dodal.

Ve čtvrtek (14. 10.) si polepšily všechny hlavní americké akciové indexy. Podpořila jejich nečekaně pozitivní zpráva z trhu práce. Počet nových žádostí o podporu v USA v minulém týdnu poprvé od začátku pandemie klesl pod hranici 300.000.

Klíčový americký index Dow Jones Industrial Average se ve čtvrtek posílil o 1,56% a uzavřel na 34.912,56 bodu. Širší index S & P 500 vzrostl o 1,71% na 4438,26 bodu a technologický index Nasdaq Composite o 1,73% na 14.823.43 bodu.

Get in Touch

Další články autora

Do Litoměřic na rodinnou dovolenou či na výlet

Litoměřice jsou město ležící na březích Labe. Těšit se můžete na spoustu zalesněných svahů Českého středohoří, tajuplnou přírodu, ale i přírodní zajímavosti. Dovolenou si...

Poznejte opály, jedinečné dílo přírody

Opál představuje jedinečný přírodní kámen, který je s pomocí moderních technologií mimořádně těžké napodobit. A jak se ho tedy podařilo vytvořit přírodě? Z chemického hlediska...

Tisk etiket je efektivní způsob, jak značit produkty!

Polygrafické samolepicí etikety se tisknou na papírový nebo filmový materiál, který má substrát a adhezivní základ. Takové produkty mohou mít jakýkoli tvar, rozměry, obsahovat...

Reklama

Nejnovější články