Prodej firmy: Vyhněte se starostem s formalitami a nástrahami prodeje

Prodat zavedenou firmu není jen tak. Mnohdy jde však o jediné řešení. Pokud vás čeká prodej, neváhejte se obrátit na profesionály. Ti vás totiž celým procesem provedou, vyřeší formality i detaily a vy se tak můžete zaměřit na jiné aktivity.

Aktivní firmy na prodej

Na trhu je o aktivní firmy na prodej poměrně velký zájem. Je však důležité najít vhodného kupce. Vytipovat ty pravé zájemce ovšem není mnohdy jednoduché. Proto se vyplatí spolupráce s profesionály. Mají totiž k dispozici rozsáhlou databázi, ze které můžou vybírat. Získáte tak mnohem více tipů, třeba i takové, které byste sami nezvážili. Díky tomu lze najít vhodného kupce, který se o vaše podnikání postará.

Prodej firmy

Jakmile dojde na prodej firmy, nemusí to znamenat konec byznysu v jeho stávající podobě. Právě naopak – můžete určit, jak má budoucnost podniku vypadat. Záleží pouze na vašich ambicích a představách. Podmínkou může být například nezměnění směřování firmy, zachování produkce, či udržení míst pro vaše lidi. Na základě těchto požadavků poté bude zvolen vhodný zájemce. Budoucnost firmy tak určujete vy.

Firmy na prodej

U každé firmy na prodej je velmi důležité určit její cenu. Jako podnikatel možná nemáte úplně představu o tom, jaká je hodnota firmy. I s tím vám pomohou profesionálové. Odborná valuace neboli ocenění podniku udává cenu. A to nejen jako hodnotu firmy, ale i reálnou cenu, kterou lze na trhu získat s přihlédnutím k ekonomické situaci. Ocenění vychází z bohatých zkušeností a všech dostupných informací, díky čemuž se na něj můžete spolehnout.

Spolupráce s odbornými poradci se při prodeji firmy vyplatí. Ušetříte si tak spoustu starostí, celý proces může proběhnout hladce a relativně rychle. Firma tak za krátký čas bude mít nového vhodného majitele.

Get in Touch

Další články autora

Víte, jak otevřít zabouchnuté dveře?

Zabouchly se vašemu sousedovi dveře, a ten teď na vás nešťastně zvoní, abyste mu půjčili něco, čím je otevře? Není důvod k vtípkům a smíchu,...

Prodej firmy: Vyhněte se starostem s formalitami a nástrahami prodeje

Prodat zavedenou firmu není jen tak. Mnohdy jde však o jediné řešení. Pokud vás čeká prodej, neváhejte se obrátit na profesionály. Ti vás totiž...

4 věci, na které byste si měli dát pozor před podpisem smlouvy o půjčce

Půjčení si peněz není v dnešní době vůbec nic těžkého. Základem každé půjčky je ale smlouva, kterou vy jako dlužník podepíšete se svým věřitelem. Existuje...

Reklama

Nejnovější články