Tendr na nízkopodlažní dieslové autobusy vyhrála společnost SOR

Dopravní podnik Bratislava (DPB) plánuje uzavřít kontrakt na nákup nízkopodlažních krátkých autobusů s dieselovým pohonem, splňujících nejvyšší emisní normu. Dopravce to oznámil po vyhodnocení veřejné soutěže, v níž uspěla společnost SOR Libchavy s cenovou nabídkou ve výši 19.080.000 eur bez DPH.

Tendr vyhlásil DPB v srpnu, předpokládaná hodnota zakázky na nákup 80 vozidel byla 22 milionů eur bez DPH. „Kvalitativní kritérii byly provozní náklady a poprvé i chladící výkon klimatizace pro cestující a objem kompresoru klimatizace. Nabídku předložili čtyři uchazeči,“ informoval mluvčí DPB Martin Chlebovec.

„Nové nízkopodlažní, klimatizované vozy budou vybaveny moderními informačními a bezpečnostními systémy,“ dodal mluvčí o akvizici, která má modernizovat vozový park a nahradit 12- až 14-leté autobusy.

Obměna bude postupná, nové autobusy budou přicházet v závislosti na dostupných prostředků, plynoucích z úvěrů a zdrojů hlavního města. K podpisu rámcové smlouvy přistoupí DPB po uplynutí lhůt ze zákona o veřejných zakázkách.

DPB plánuje obstarat i vozidla dalších typů pohonů, na konci července avizoval tendry na Elektrobus i vozidla na plyn či vodík. Výsledek soutěží má být podkladem pro ucházení se o finanční zdroje z eurofondových programů strukturálních fondů nebo jiných prostředků určených k obdobné nákupy vozidel.

Get in Touch

Další články autora

Víte, jak otevřít zabouchnuté dveře?

Zabouchly se vašemu sousedovi dveře, a ten teď na vás nešťastně zvoní, abyste mu půjčili něco, čím je otevře? Není důvod k vtípkům a smíchu,...

Prodej firmy: Vyhněte se starostem s formalitami a nástrahami prodeje

Prodat zavedenou firmu není jen tak. Mnohdy jde však o jediné řešení. Pokud vás čeká prodej, neváhejte se obrátit na profesionály. Ti vás totiž...

4 věci, na které byste si měli dát pozor před podpisem smlouvy o půjčce

Půjčení si peněz není v dnešní době vůbec nic těžkého. Základem každé půjčky je ale smlouva, kterou vy jako dlužník podepíšete se svým věřitelem. Existuje...

Reklama

Nejnovější články