Tendr na nízkopodlažní dieslové autobusy vyhrála společnost SOR

Dopravní podnik Bratislava (DPB) plánuje uzavřít kontrakt na nákup nízkopodlažních krátkých autobusů s dieselovým pohonem, splňujících nejvyšší emisní normu. Dopravce to oznámil po vyhodnocení veřejné soutěže, v níž uspěla společnost SOR Libchavy s cenovou nabídkou ve výši 19.080.000 eur bez DPH.

Tendr vyhlásil DPB v srpnu, předpokládaná hodnota zakázky na nákup 80 vozidel byla 22 milionů eur bez DPH. „Kvalitativní kritérii byly provozní náklady a poprvé i chladící výkon klimatizace pro cestující a objem kompresoru klimatizace. Nabídku předložili čtyři uchazeči,“ informoval mluvčí DPB Martin Chlebovec.

„Nové nízkopodlažní, klimatizované vozy budou vybaveny moderními informačními a bezpečnostními systémy,“ dodal mluvčí o akvizici, která má modernizovat vozový park a nahradit 12- až 14-leté autobusy.

Obměna bude postupná, nové autobusy budou přicházet v závislosti na dostupných prostředků, plynoucích z úvěrů a zdrojů hlavního města. K podpisu rámcové smlouvy přistoupí DPB po uplynutí lhůt ze zákona o veřejných zakázkách.

DPB plánuje obstarat i vozidla dalších typů pohonů, na konci července avizoval tendry na Elektrobus i vozidla na plyn či vodík. Výsledek soutěží má být podkladem pro ucházení se o finanční zdroje z eurofondových programů strukturálních fondů nebo jiných prostředků určených k obdobné nákupy vozidel.

Get in Touch

Další články autora

Do Litoměřic na rodinnou dovolenou či na výlet

Litoměřice jsou město ležící na březích Labe. Těšit se můžete na spoustu zalesněných svahů Českého středohoří, tajuplnou přírodu, ale i přírodní zajímavosti. Dovolenou si...

Poznejte opály, jedinečné dílo přírody

Opál představuje jedinečný přírodní kámen, který je s pomocí moderních technologií mimořádně těžké napodobit. A jak se ho tedy podařilo vytvořit přírodě? Z chemického hlediska...

Tisk etiket je efektivní způsob, jak značit produkty!

Polygrafické samolepicí etikety se tisknou na papírový nebo filmový materiál, který má substrát a adhezivní základ. Takové produkty mohou mít jakýkoli tvar, rozměry, obsahovat...

Reklama

Nejnovější články