Tendr na nízkopodlažní dieslové autobusy vyhrála společnost SOR

Dopravní podnik Bratislava (DPB) plánuje uzavřít kontrakt na nákup nízkopodlažních krátkých autobusů s dieselovým pohonem, splňujících nejvyšší emisní normu. Dopravce to oznámil po vyhodnocení veřejné soutěže, v níž uspěla společnost SOR Libchavy s cenovou nabídkou ve výši 19.080.000 eur bez DPH.

Tendr vyhlásil DPB v srpnu, předpokládaná hodnota zakázky na nákup 80 vozidel byla 22 milionů eur bez DPH. „Kvalitativní kritérii byly provozní náklady a poprvé i chladící výkon klimatizace pro cestující a objem kompresoru klimatizace. Nabídku předložili čtyři uchazeči,“ informoval mluvčí DPB Martin Chlebovec.

„Nové nízkopodlažní, klimatizované vozy budou vybaveny moderními informačními a bezpečnostními systémy,“ dodal mluvčí o akvizici, která má modernizovat vozový park a nahradit 12- až 14-leté autobusy.

Obměna bude postupná, nové autobusy budou přicházet v závislosti na dostupných prostředků, plynoucích z úvěrů a zdrojů hlavního města. K podpisu rámcové smlouvy přistoupí DPB po uplynutí lhůt ze zákona o veřejných zakázkách.

DPB plánuje obstarat i vozidla dalších typů pohonů, na konci července avizoval tendry na Elektrobus i vozidla na plyn či vodík. Výsledek soutěží má být podkladem pro ucházení se o finanční zdroje z eurofondových programů strukturálních fondů nebo jiných prostředků určených k obdobné nákupy vozidel.

Get in Touch

Další články autora

Novela zákona významně zkrátí lhůtu výstavby klíčových dálnic

Lhůta výstavby klíčových dálnic a rychlostních silnic by se mohla významně zkrátit, a to o několik měsíců. V případě určitých staveb io několik let....

Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA klesl na pandemické minimum

Počet Američanů, kteří v uplynulém týdnu požádali o podporu v nezaměstnanosti, klesl pod 300.000 poprvé od počátečních dnů pandemie onemocnění COVID-19 a blíží se...

Procesy v SPF musí být nastaveny tak, aby občan byl na prvním místě

Procesy v Slovenské pozemkovém fondu (SPF) musí být nastaveny tak, aby "občan byl na prvním místě". Uvedl to Jan Marosz, který se s účinností...

Reklama

Nejnovější články