Do Litoměřic na rodinnou dovolenou či na výlet

Litoměřice jsou město ležící na březích Labe. Těšit se můžete na spoustu zalesněných svahů Českého středohoří, tajuplnou přírodu, ale i přírodní zajímavosti. Dovolenou si tu užijí jak děti, tak i dospělí. A pokud máte rádi aktivní dovolenou a nepotřebujete ležet na rozpálené pláži, bude pro vás tato část jako stvořená. Ubytování v Litoměřicích je také široké a máte možnost vybrat přesně podle vašich preferencí. 

Vykoupejte se v pivu

Věděli jste, že historie piva sahá až do roku 7000 před naším letopočtem? Jedná se o velkou zajímavost a ještě zajímavější je, že lázeňské pivní procedury se praktikují jíž čtyři tisíce let, které si s libostí užívali již Egypťané a Číňané. Nyní se do pivních lázní můžete ponořit i vy. V Litoměřicích se vám tato možnost ze široka otevírá. Regenerujte tělo a podpořte imunitu tímto příjemným způsobem.

Hurá na Radobýl

Kousek od Litoměřic nad vsí Žalhostice se tyčí vrch zvaný Radobýl. Kopec je to opravdu nevídaný a ještě víc nás zaujme jeho stržená jedna strana. Je to z toho důvodu, že někdejší kamenolom odtěžil pouze část kopce. Ovšem žádná škoda, vznikly tu krásné čedičové sloupce a deset metrů dlouhá jeskyně. Po vystoupání na vrchol se vám otevře krásný výhled na Litoměřice a zdejší krajinu.  

Pro ty, co mají rádi historii – Památník Terezín

Památník Terezín tu byl vystavěn po II. světové válce, jako památka zesnulých při rasovém a politickém pronásledování. Nahlédnout můžete i do Malé pevnosti, Muzea ghetta, Magdeburské kasárny, ale i do bývalého krematoria na Židovském hřbitově.

Ubytování v Litoměřicích

Levné ubytování v Litoměřicích potěší jistě každého z nás. Lze vybírat z chat, chalup, penzionů, apartmánů či dokonce roubenek. Mnoho z nich nabízí i zázemí pro děti či vaše čtyřnohé miláčky.

Get in Touch

Další články autora

4 věci, na které byste si měli dát pozor před podpisem smlouvy o půjčce

Půjčení si peněz není v dnešní době vůbec nic těžkého. Základem každé půjčky je ale smlouva, kterou vy jako dlužník podepíšete se svým věřitelem. Existuje...

Jak rychle získám peníze z půjčky? Můžu spoléhat na okamžitý převod?

Rychlost je u úvěrů mnohdy klíčová. Ne u všech společností je však optimální. Mnohdy vyřízení trvá poměrně dost dlouho a dokáže se ještě i...

Do Litoměřic na rodinnou dovolenou či na výlet

Litoměřice jsou město ležící na březích Labe. Těšit se můžete na spoustu zalesněných svahů Českého středohoří, tajuplnou přírodu, ale i přírodní zajímavosti. Dovolenou si...

Reklama

Nejnovější články