Do Litoměřic na rodinnou dovolenou či na výlet

Litoměřice jsou město ležící na březích Labe. Těšit se můžete na spoustu zalesněných svahů Českého středohoří, tajuplnou přírodu, ale i přírodní zajímavosti. Dovolenou si tu užijí jak děti, tak i dospělí. A pokud máte rádi aktivní dovolenou a nepotřebujete ležet na rozpálené pláži, bude pro vás tato část jako stvořená. Ubytování v Litoměřicích je také široké a máte možnost vybrat přesně podle vašich preferencí. 

Vykoupejte se v pivu

Věděli jste, že historie piva sahá až do roku 7000 před naším letopočtem? Jedná se o velkou zajímavost a ještě zajímavější je, že lázeňské pivní procedury se praktikují jíž čtyři tisíce let, které si s libostí užívali již Egypťané a Číňané. Nyní se do pivních lázní můžete ponořit i vy. V Litoměřicích se vám tato možnost ze široka otevírá. Regenerujte tělo a podpořte imunitu tímto příjemným způsobem.

Hurá na Radobýl

Kousek od Litoměřic nad vsí Žalhostice se tyčí vrch zvaný Radobýl. Kopec je to opravdu nevídaný a ještě víc nás zaujme jeho stržená jedna strana. Je to z toho důvodu, že někdejší kamenolom odtěžil pouze část kopce. Ovšem žádná škoda, vznikly tu krásné čedičové sloupce a deset metrů dlouhá jeskyně. Po vystoupání na vrchol se vám otevře krásný výhled na Litoměřice a zdejší krajinu.  

Pro ty, co mají rádi historii – Památník Terezín

Památník Terezín tu byl vystavěn po II. světové válce, jako památka zesnulých při rasovém a politickém pronásledování. Nahlédnout můžete i do Malé pevnosti, Muzea ghetta, Magdeburské kasárny, ale i do bývalého krematoria na Židovském hřbitově.

Ubytování v Litoměřicích

Levné ubytování v Litoměřicích potěší jistě každého z nás. Lze vybírat z chat, chalup, penzionů, apartmánů či dokonce roubenek. Mnoho z nich nabízí i zázemí pro děti či vaše čtyřnohé miláčky.

Get in Touch

Další články autora

Víte, jak otevřít zabouchnuté dveře?

Zabouchly se vašemu sousedovi dveře, a ten teď na vás nešťastně zvoní, abyste mu půjčili něco, čím je otevře? Není důvod k vtípkům a smíchu,...

Prodej firmy: Vyhněte se starostem s formalitami a nástrahami prodeje

Prodat zavedenou firmu není jen tak. Mnohdy jde však o jediné řešení. Pokud vás čeká prodej, neváhejte se obrátit na profesionály. Ti vás totiž...

4 věci, na které byste si měli dát pozor před podpisem smlouvy o půjčce

Půjčení si peněz není v dnešní době vůbec nic těžkého. Základem každé půjčky je ale smlouva, kterou vy jako dlužník podepíšete se svým věřitelem. Existuje...

Reklama

Nejnovější články